W Dąbkach wakacje z pewnością będą udane, nie tylko ze względu na fantastyczny klimat, ale przede wszystkim ze względu na moc rozrywek oferowanych przez całą okolicę.
Od 1994 roku w Dąbkach istnieje urzędowo ustanowiona przystań rybacka, w związku z tym zapaleni wędkarze będą mogli udać się na nocne połowy ryb w Bałtyku. Spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze, a także inne sporty pozwalające spędzić aktywnie czas na pewno spodobają się nawet najbardziej wymagającym turystom.
Na terenie Dąbek znajduje się także przystań wodna z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz Aquapark, który zachęca do wizyt nie tylko w deszczowy dzień.
Statki wycieczkowe oferują rejsy turystyczne po morzu Bałtyckim, a spragnionym sportów lądowch z pewnością przypadnie do gustu oferta stadniny koni.
Będąc w Dąbkach nie sposób się nudzić!Główne szlaki turystyczne:
CZERWONY - Koszaliński Szlak Nadmorski - przez gminę przebiega część szlaku o długości ok. 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.
NIEBIESKI - Szlak Rezerwatów - przez gminę przebiega część szlaku o długości około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice. Na trasie rezerwatu Pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu.
ZIELONY - Szlak Wiatraków rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań, a kończy się w Wiciu, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim - długość
13 km. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, największy w Polsce park elektrowni wiatrowych.
CZARNY - Szlak Zabytków Średniowiecza rozpoczyna się w Darłowie i biegnie przez: Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego. Długość 104 km - polecany turystom zmotoryzowanym lub rowerzystom.

Ścieżki rowerowe:
Dąbki - Dąbkowice - długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo.

S
zlaki kajakowe:
Rzeka Wieprza i Grabowa, jezioro Bukowo